Nic tak nie poprawi Twojego samopoczucia, jak wypoczynek na Drewnianym Tarasie.

Użytkowanie i pielęgnacja tarasu w zabudowie z desek egzotycznych

 
       Naturalnym procesem starzenia się drewna jest jego patynowanie  (tworzenie srebrzystej powłoki na powierzchni deski), nie wpływa to jednak na parametry techniczne drewna i nie przyśpiesza jego degradacji biologicznej. Srebrzysta powłoka na desce jest dla wielu klientów niewątpliwą zaletą, świadczy o naturalności zabudowy tarasu. W celach estetycznych zalecamy zastosować olej pielęgnacyjny do drewna egzotycznego KORALAN, który ponownie ukaże naturalne piękno deski egzotycznej.
 
       Zalecamy po każdym sezonie zimowym, w ramach porządków wiosennych, gruntowne umycie tarasu z użyciem ciepłej wody. Głębsze zabrudzenia można usunąć za pomocą szczotki, szorując wzdłuż ryfli. Po wyschnięciu desek należy zastosować olej KORALAN do pielęgnacji desek na zewnątrz. Jeżeli jest to konieczne, ze względu na częstotliwość użytkowania lub estetykę tarasu olej pielęgnacyjny można stosować nawet kilka razy w ciągu roku.
 
       Intensywnie zszarzałe drewno można oczyścić odszarzaczem szorując deskę szczotką wzdłuż ryfli. Następnie umyć taras ciepłą wodą i po wyschnięciu zastosować olej pielęgnacyjny do drewna na zewnątrz KORALAN. Olej należy nanosić szczotką, cienkimi warstwami, wcierając go wzdłuż ryfli deski.
 
       Warunki klimatyczne, intensywne naświetlanie słoneczne latem i padający deszcz powodują, naturalną pracę drewna – wysychanie i pęcznienie, co może być przyczyną obluzowania wkrętów, dlatego przed każdym sezonem użytkowania tarasu należy sprawdzić połączenia desek i dokręcić lub wymienić obluzowane wkręty.